Nastavak edukacija o poduzetništvu i održivom razvoju Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ivana Rupić, 22. 11. 2019. 07:32

U školskoj godini 2019./20. nastavljamo s provedbom aktivnosti u sklopu programa „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“. Cilj projekta je učiti djecu poduzetnički razmišljati već u školskoj dobi i načinu poslovanja koji uvažava društveno odgovorno poslovanje i održivi razvoj. Projekt provodimo u četiri osnovne i četiri srednje škole.

Upcycling radionica

Autor: External , 28. 10. 2019. 20:00

Dok mi pijemo sokove i jedemo hranu iz plastičnih ambalaža, bacamo pokvarene elektroničke uređaje i kupujemo nove, prerastamo staru odjeću i obuću i mijenjamo ju onom koja je više u modi, u oceanima nastaju novi otoci - kontinenti nagomilanog smeća.

Može li se staroj ambalaži, pokvarenoj tipkovnici ili poderanoj odjeći udahnuti novi život? Na ovoj radionici dokazali smo da može.

Tema je bila upcycling - kreativna prenamijena i ponovno korištenje neželjenih predmeta. Tako su kroz grupni rad nastali razni novi uporabni predmeti: od hranilice za ptice i ukrasa za božićnu jelku, preko društvene igre, kasice prasice, tegli za biljke i lampiona, pa sve do modne torbice i prsluka za spašavanje.

Pri osmišljavanju predmeta bilo je važno voditi računa o resursima - plastičnim bocama, kartonskim kutijama, kablovima, tkanini, čepovima, raznim posudicama - i naći im odgovarajuću novu funkciju. Potom je uslijedila izrada osmišljenih predmeta sa dostupnim materijalima u timskom duhu.

Osim što su kroz ovaj kreativni rad neželjeni predmeti dobili novu namjenu, a time i novi život, učenici su novonastale predmete prezentirali i pokazali kako staro i neželjeno može uz malo kreativnosti i truda postati novo i poželjno.

Voditeljica radionice bila je Ana Armano Linta, koordinatorica Vinka Skorić i sve to u sklopu projekta "Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama" Centra za edukaciju i savjetovanje Sunce.

Autor: Ivana Rupić, 18. 6. 2019. 23:29

Uspješno završen prvi ciklus aktivnosti u sklopu projekta „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“.
Projekt se provodi u četiri osnovne i četiri srednje škole u Zagrebu, Šibeniku, Sisku i Vukovaru i sufinancira ga Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.
Partneri i suradnici na projektu su: PRONI Centar za socijalno podučavanje, Osijek, Osnovna škola Mitnica, Vukovar, Ekonomska škola, Vukovar, Srednja škola Viktorovac, Sisak, Gimnazija Antuna Vrančića, Šibenik, Osnovna škola Jurja Šižgorića, Šibenik, Osnovna škola Antuna Gustava Matoša, Zagreb, Prva gimnazija, Zagreb, Osnovna škola Galdovo, Sisak.
Učenici aktivno razvijaju svoje poduzetničke potencijale i promišljaju o društveno odgovornom ponašanju u lokalnoj zajednici.

O projektu

Autor: Ivana Rupić, 29. 4. 2019. 23:25

Program „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“ sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, koji traje od ožujka 2019. – do ožujka 2020. Glavni nositelj projekta je Centar za edukaciju i savjetovanje Sunce.

Sudjelovanjem u aktivnostima projekta „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“ učenici će usvajati znanja iz dva područja: održivog razvoja i poduzetništva. U navedenim radionicama ćemo kod učenika otkrivati talente, graditi vrline te poticati kreativnost i stvaralaštvo, koje su osnova za postizanje uspjeha kako u poduzetništvu tako i u drugim područjima života. Učenici će razviti poduzetnički stav koji će se ogledati u davanju inicijative, proaktivnosti, samostalnosti i inovativnosti u osobnom i društvenom životu.

[više]

Projekt „Sinergija održivog razvoja i poduzetničke aktivnosti u školskim klupama“

Autor: Ivana Rupić, 29. 4. 2019. 13:28

Počinjemo s provedbom ciklusa radionica „Mali društveno odgovoran poduzetnik krije se u meni“ u sklopu kojega ćemo provesti slijedeće tematske cjeline:

1. Moja odgovornost za moju bolju budućnost
  2. Inovativnost kroz očuvanje zajednice u kojoj živimo
  3. Donesimo odluke za bolju zajednicu
  4. Našom inicijativnom možemo pokrenuti promjene u zajednici

Raspored zvona - sat 45 min

Raspored zvona - sat 40 min

UDŽBENICI ZA 2020./2021.
Katalog udžbenika 2019./2020.