Alla scoperta delle città italiane

Autor: Ana Vučak, 2. 2. 2021. 20:02

Učenici 6.a i 6.b razreda ispričali su priču o povijesti i kulturi Bologne u sklopu eTwinning projekta  'Alla scoperta delle città italiane'. Svoje su nam priče ispričali na talijanskom jeziku uz pomoć interaktivnih slika.

Alla scoperta delle città italiane

Autor: Ana Vučak, 22. 10. 2020. 09:39

Tokom  listopada  učenici šestih, sedmih i osmih razreda uključenih u eTwinning projekt
 „Alla scoperta delle città italiane” zabavili su se izradom turističkih postera u web-alatu Canva. Učenici su posterima kroz slike i tekst predstavili gradove Bolognu i Rim.
Tako su šestaši slikama istaknuli ljepotu povijesnog centra Bologne s arkadama, središnjim trgom Piazza Maggiore, bazilikom San Petronio, starom zgradom prvog sveučilišta zapadnog svijeta il palazzo dell'Archiginnasio, tornjevima Asinelli i Garisenda i mnogim drugim povijesnim spomenicima i palačama te dočarali bogatu kulinarsku tradiciju Bologne kao i bogatu kulturnu scenu grada koji je svakako zaslužio svoj nadimak „la Dotta, la Grassa, la Rossa”.
Poster Rima, grada poznatog i kao la „Città Eterna“ ("Vječni grad"), sve nas je podsjetio na neprolaznu ljepotu ove prijestolnice stare tri tisuće godina slikama amfiteatra Colosseo, bazilike San Pietro s istoimenim trgom i Berninijevom kolonadom, fontane di Trevi i ostalih znamenitosti.
https://online.flippingbook.com/view/142488/ ( 'Cartelloni turistici Bologna e Roma')

Alla scoperta delle città italiane Vijest ima dokument u privitku

Autor: Ana Vučak, 28. 9. 2020. 09:31

U rujnu 2020. godine započet je eTwinning projekt “Alla scoperta delle città italiane” s ciljem poticanja međusobne suradnje  i razmjene ideja učenika osnovnih i srednjih škola u istraživačkom radu.
Projekt će se realizirati do kraja školske godine 2020. / 2021.
Svaka škola ili razred uključeni u projekt istražuju jedan grad u Italiji i na temelju istraženog obrađuju i prezentiraju svoj rad ostalim školama putem digitalnih alata (Canva, Story Builder, Powtoon, Kahoot).
U Oš Juraj Šižgorić uključeni su učenici šestih, sedmih i osmih razreda uz vodstvo svojih nastavnika talijanskog jezika Tomislava Kovačeva, Ane Vučak i Ivane Dujić.
Učenici šestih razreda naše škole istražuju Bolognu, a učenici sedmih i osmih razreda Rim.
Učenici koji sudjeluju u projektu šire svoja znanja o talijanskim gradovima te proučavaju talijansku kulturu pri tome aktivno koristeći talijanski jezik, a praktičnom primjenom digitalnih alata unaprijeđuju svoje digitalne kompetencije.
Radovi učenika se postavljaju na eTwinning platformi, dijele se iskustva i ideje te će na kraju projekta učenici rješavati kviz na temelju naučenog.
Sve škole partneri riješit će evaluacijski upitnik preko Google formsa.
Kao uvod u projekt, svaka od škola uključenih u projekt predstavila se kratkom PowerPoint prezentacijom.

Raspored zvona - sat 45 min

Raspored zvona - sat 40 min

UDŽBENICI ZA 2020./2021.
Katalog udžbenika 2019./2020.