Dodijeljene nagrade pobjednicima natječaja ´Uhvati kreativnost!´

Autor: Ivana Rupić, 19. 11. 2009.

Šef Delegacije Europske komisije u Republici Hrvatskoj, Nj.E. Paul Vandoren, je danas u EU info centru uručio nagrade pobjednicima natječaja „Uhvati kreativnost!”, organiziranog unutar Europske godine kreativnosti i inovativnosti 2009. za učenike osnovnih i srednjih škola.

„Ovaj natječaj organiziran je kao dio aktivnosti provedenih diljem Europe kako bi se inspirirali ražličiti načini kreativnosti i inovacija. Nadam se da je natječaj bio inspiracija i za vas, ali također i poticaj kako bi naučili nešto više o Europskoj uniji i svim promjenama koje donosi ulazak Hrvatske u EU,“ rekao je prilikom uručenja nagrada šef Delegacije Paul Vandoren. Čestitao je pobjedicima i zaželio im puno kreativnosti u njihovom daljnjem fotografskom izričaju.

Četveročlani žiri, član kojeg je bio i poznati hrvatski fotograf Damir Hoyka, proglasio je Mirisu Tokić pobjednicom natjecanja.Pobjednica Mirisa je nagrađena kamerom visoke kvalitete te posebnim EU poklon paketom. Svi finalisti natječaja, uz primljene poklon pakete, sudjelovali su na foto radionici g. Hoyke, održanoj nakon dodjele priznanja. Polaznici su na radionici imali priliku naučiti više o fotografiji u teoriji i praksi.

Ostali finalisti su:

Mia Bilić, Šibenik (Fotografija: Vodena djevojka), Josipa Bjelobrk, Đakovački Selci (Fotografija: Recesija probavnog sustava), Darjan Grilec, Zagreb (Fotografija: Priroda), Ema Herbst, Križ (Fotografija: Div), Vanda Kipke, Čakovec, (Fotografija: Dama u ružičastom), Magdalena Koren, Čakovec (Fotografija: Grafiter), Gabriela Lisec, Požega (Fotografija: Smajlić), Ivana Pavlović, Zagreb (Fotografija: Priroda), Tomislav Pelko, Oroslavje (Fotografija: Svijet ), Krešimir Prijatelj, Zaprešić (Fotografija: I psi voze aute), Ante Stojanović, Pula (Fotografija: Funfunfun), Domagoj Šegregur, Zagreb (Fotografija: Ne parkiraj!) i Ružica Tokalić, Selca, island of Brač (Fotografija: Spiral). Posebno priznanje za iskazan trud dobila je jedna od najmlađih sudionica natječaja Stella Ferenčić, Pazin (Fotografija: Djedov ručak).

Više informacija na stranici: http://www.delhrv.ec.europa.eu/?lang=hr&content=2152

Fotografije finalista:

Preuzeto sa stranice: