SUDOKU – školsko natjecanje 2023.

Autor: Ivana Rupić, Anita Polić, 10. 11. 2023.

Projekt sudoku natjecanja planiran je s ciljem razvoja vještine rješavanja logičkih i problemskih zadataka kod djece i mladih .
Nositelj i organizator natjecanja je Hrvatska MENSA, Enigmatski klub ''Božidar Vranicki'' uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje te uz financijsku potporu sponzora i donatora.
Školsko sudoku natjecanje održalo se u petak, 27.10. 2023. s početkom u 12 sati, a sudjelovalo je 13 učenika i učenica u kategoriji Kadeta (peti i šesti razredi).
Učenici petog razreda: Viktoria Rogić, Ante Protrka, Luka Dodić, Nika Baranić, Anamaria Kisić, Lena Živković i Mara Lokas.
Učenici šestog razreda: Nika Makarin, Mia Mrčela, Sara Gojčeta Miškić (sudjelovala je u pripremama, ali se nije natjecala zbog bolesti), Monika Bolanča, Sara Bralić, Anja Unić i David Skelin.
Zadovoljstvo mi je istaknuti službene rezultate školskog natjecanja na kojem je učenica Mia Mrčela postigla izvrsne rezultate i pozvana je sudjelovati na regionalnom natjecanju, 25. 11. 2023.

OPIS NATJECANJA
Natjecanje se odvija u tri uzrasne skupine.
- Bistrići - 1.- 4. razreda osnovne škole
- Kadeti- 5.- 8. razred osnovne škole
- Juniori – svi razredi srednje škole (gimnazije, tehničke, strukovne, ...)
Sudoku natjecanje ima tri razine: školsko, regionalno i državno. Školsko i regionalno natjecanje je
izlučno natjecanje koje vodi na državno prema pravilima propisanim od organizatora natjecanja.
Bistrići sudjeluju samo do regionalne razine natjecanja.
Vrijeme rješavanja školskog natjecanja:
- Bistrići –30 minuta
- Kadeti – 45 minuta
- Juniori – 45 minuta
B. Regionalno natjecanje
Regionalno natjecanje održava se u subotu, 25. studenog 2023.g. u 9 00 sati za sve tri uzrasne
skupine. Čestitam svim vrijednim sudionicima sudoku natjecanja, a našoj učenici Miji Mrčela puno uspjeha u daljnjem radu  i što boljih rezultata na novim sudoku natjecanjima.
Povjerenica i koordinatorica  školskog sudoku natjecanja 2023.godine u OŠ Jurja Šižgorića je učiteljica matematike Anita Polić.