Županijska natjecanja u 2022./2023. školskoj godini

Autor: Ivana Rupić, 26. 4. 2023.

I ove školske godine velik broj učenika sudjelovao je na različitim natjecanjima i smotrama.

Na županijskoj razini natjecanja iz Hrvatskog jezika koje je održano u Rogoznici (28. 3.) sudjelovali su učenici: Maja Vučenović (7.c) - 5. mjesto, mentorica Sonja Smojver; Kate Berović (8.b) - 3. mjesto; Lara Protrka (7.b) - 5. mjesto, mentorica Zorica Skroza; Leona Budimir (8.a) -7 mjesto, mentorica Davorka Bačić, Tina Ljevaković (8.a razred)-11 mjesto, mentorica Davorka Bačić.
Na Županijskoj smotri literarnog, dramskog-scenskog i novinarskog stvaralaštva-LiDraNo 2023. (2.3.) sudjelovali su Vice Alfier (8.b) i Klara Mrvica (5.b) - mentorica Zorica Skroza te Maksim Teov (7.c) - mentorica Sonja Smojver.

Na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika održanom u Pirovcu (28.2.) sudjelovalo je 9 učenika:
Marija Cukrov (8.a), mentor Ana Vučak) i Lara Protrka (8.b), mentor Tomislav Kovačev) osvojile su  4. mjesto.
Matej Pašalić (8.a), mentorica Ana Vučak osvojio je 9. mjesto.
Leo Kalauz (7.a), mentorica Ivana Dujić, zauzeo je 2. mjesto, Lucija Laća (7.b), mentor Tomislav Kovačev, 5. mjesto, a Luna Radić Ožegović (7.c), mentorica Ana Vučak, zauzela je  7. mjesto.
Ivan Živković Barić učenik 8.b razreda, mentor Tomislav Kovačev, zauzeo je 17 mjesto,  Kate Berović učenica 8.b razreda, mentor Tomislav Kovačev, 15. mjesto te Greta Piškulić učenica 7.a razreda, mentorica Ivana Dujić, 16. mjesto na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika..
Na Školskom natjecanju iz geografije sudjelovalo je 35 učenika, a na Županijsko natjecanje u Primoštenu (28.2.) pozvano je 11 učenika. Mentorica učenika je Antonija Zorić, a učenici su na županijskoj razini postigli sljedeće rezultate:
5. razred: 1. mjesto Mila Gončin (5.b), 3. mjesto Marta Bogut (5.b) i Klara Mrvica (5.b), 4. mjesto David Skelin (5.b).
6. razred: 4. mjesto Nika Škugor (6.b), 13. mjesto Dostana Mađar (6.a)
7. razred: 6. mjesto Lucija Laća (7.b), 8. mjesto Nato Alfier (7.b)
8. razred: 3. mjesto Marina Belakušić (8.b), 6. mjesto Marija Cukrov (8.a), 8. mjesto Tina Ljevaković (8.a).

Na Županijskim natjecanjima iz matematike, kemije i biologije naši učenici su također bili aktivni i pokazali svoje zavidno znanje te osvojili uspješna mjesta.
Na Školskom natjecanju iz matematike natjecalo se 17 učenika. Na Županijsko natjecanje pozvana su tri učenika: Luka Dodić (4.b), mentorica Miranda Đangradović-1. mjesto; Mara Lokas (4.a), mentorica Antonija Šarić - 14. mjesto; Anamaria Kesić, mentorica Miranda Đangradović - 6. mjesto; Mia Mrčela (5.a), mentorica Anita Polić - 5. mjesto

Iz nastavnog predmeta Fizika učenica Lara Protrka (8.b) osvojila je 6. mjesto na Županijskom natjecanju (mentorica Kasandra Vujić).
Na Županijskom natjecanju iz kemije (mentorica Marija Mandić) Kate Berović (8.b) osvojila je 2. mjesto, Hrvoje Bolčević (8.a) 4. mjesto i učenik 7.b razreda Marko Rossini osvojio je 6. mjesto.
Iz nastavnog predmeta Biologija (mentorica Marija Mandić) za Županijskom natjecanju Iva Henčel Omrčen (7.a) osvojila je 6. mjesto te Marija Cukrov (8.a) 4. mjesto.
Na Županijsko natjecanje iz povijesti pozvana je učenica Lara Protrka iz 8.b razreda (mentorica Julijana Višnjić), je osvojila 7. mjesto.
Na Županijskom natjecanju u rukometu učenici su osvojili treće mjesto: Lovre Bilić, Petar Musić, Hrvoje Bolčević, Lovra Bratić, Vito Cvitan, Nato Alfier, Matej Šupe, Niko Ljubić, Luka Meić, Tomislav Brnić Boće, Grgo Milošević.
Učenice naše škole sudjelovale su i na Županijskom natjecanju u košarci i zauzele su treće mjesto: Ema Bilušić, Ema Barišić, Ivana Vlaić, Eva Zamarin, Greta Piškulić, Ana Periša, Tonina Banovac, Nela Brnić Boće. Mentor jedne i druge ekipe nastavnik je Ivica Badžim.
Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na natjecanjima i postignutim rezultatima!