KNJIŽEVNI KLUB: KNJIGOLJUPCI PREPORUČUJU

Autor: Davorka Bačić, 2. 12. 2016.

Knjigoljupci preporučuju roman Alkemičar, pravu poslasticu za ljubitelje znanstveno – fantastične proze. To je vrlo neobična i nesvakidašnja priča o hrabrosti i odanosti.
Nadamo se da će vas osvrt na spomenuti roman motivirati na odlazak u gradsku knjižnicu. Posudite, čitajte i na ugodan način ispunite ove hladne dane.

OSVRT NA ROMAN ALKEMIČAR (Tajne besmrtnog Nicholasa Flamela)
Alkemija- drevna vještina preobrazbe neplemenitih metala u plemenite; potraga za eliksirom života
Alkemičar je roman za mlade irskog pisca Michaela Scotta, majstora fantastike i jednog od najuspješnijih suvremenih irskih pisaca. Govori o tinejdžerima blizancima Sophie i Joshu Newmanu koji upoznaju Alkemičara i čudesni svijet magije. Ono po čemu je ovaj roman posebno zanimljiv je to što su svi glavni likovi, osim blizanaca, stvarne povijesne osobe ( Nicholas Flamel, njegova žena Perenelle, John Dee). Autor svoje junake smješta u moderno doba ( San Francisco, neka mjesta u Kaliforniji). Oni su kao i većina mladih zaokupljeni računalnim igricama i mobitelima. Pisac želi ukazati na to da postoji jedan drugi svijet, svijet bez elektronike, a ono što ih povezuje je vječna borba između dobra i zla.  Za sve ljubitelje znanstveno-fantastične proze roman Alkemičar pravi je užitak.

Dorian Zovko, 5.a

« Studeni 2018 »

Osnovna škola Jurja Šižgorića Šibenik / Stjepana Radića 44 A, HR-22000 Šibenik / www.os-jsizgorica-si.skole.hr / ured@os-jsizgorica-si.skole.hr