Animirani film Dobrodošli u naš grad Šibenik u konkurenciji dječjih animiranih filmova iz cijeloga svijeta:)

Autor: Ivana Rupić, 24. 4. 2014.

VAFI je međunarodni festival animiranih filmova koje su radila djeca i mladi do osamnaest godina. Održava se u Varaždinu od 22.-27. travnja 2014. Od 171 prijavljenog filma iz 42 zemlje na 5. VAFI u sekciji SENIOR za prikazivanje je odabrano njih 82. U kategoriji MINI njih 26, u MIDI 28, a u MAXI 28.

Službene rezultate selekcije možete pogledati ovdje.

Od 237 filmova prijavljenih na VAFI 5 iz 32 zemlje, selektori Boško Picula i Matija Pisačić odabrali su 112 filmova za konkurenciju. Od tih 112 filmova, njih 40 je u MINI, 41 u MIDI i 31 u MAXI kategoriji. Službene rezultate selekcije možete pogledati ovdje

Animirani film Dobrodošli u naš grad Šibenik natječe ce u kategoriji MIDI (autori od 11-14 godina starosti). Autorice ove animacije su učenice osmog razreda: Petra Bulaja, Lucia Erak, Ana Ivanišević, Tijana Ivanišević, Katarina Marjančić, Sara Mullis, Lucija Relja, Matea Škugor (mentor Ivana Rupić).

Film možete pogledati OVDJE

VAFI je festival animiranih filmova koje su radila djeca i mladi do osamnaest godina, a od 5. izdanja postaje i festival animiranih filmova za djecu mlade.
VAFI tako sada ima dva dijela: animirani filmovi koje su radila djeca i mladi do 18 godina - VAFI JUNIOR i animirani filmovi rađeni za djecu i mlade  -VAFI SENIOR. Oba su natjecateljskog karaktera.

VAFI JUNIOR: animirani filmovi koje su radila djeca mladi do 18 godina ima tri kategorije raspoređene prema godinama autora:
MINI - autori do 10 godina starosti
MIDI - autori od 11 – 14 godina starosti
MAXI - autori od 15 – 18 godina starosti.
NAGRADE: VAFI JUNIOR dodjeljuje pet nagrada po kategoriji od kojih je jedna prva, a četiri ravnopravne druge. Nagrade je statua i diploma za prva mjesta, a diploma za druga mjesta. Nagradu dodjeljuje stručni internacionalni žiri odraslih.

VAFI SENIOR: animirani filmovi za djecu i mlade, koji su radili odrasli - stariji od 18 godina ima tri kategorije raspoređene prema dobi gledatelja:
MINI - animirani filmovi za djecu do 10 godina
MIDI - animirani filmovi za djecu od 11 do 14 godina
MAXI - animirani filmovi za mlade od 15 godina na dalje.
NAGRADE: VAFI SENIOR dodjeljuje jednu nagradu po kategoriji. Nagrada je statua VAFI i diploma. Nagradu dodjeljuje žiri djece iz Filmsko-kreativnog studija VANIMA.
PLAVI VAFI: U suradnji s Uredom pravobraniteljice za djecu Republike Hrvatske i UNICEFOM Hrvatske, od 2012. godine dodjeljujemo nagradu Plavi VAFI, a za film koji najviše promiče dječja prava. Jedna je prva nagrada (statua i diploma) i četiri su druge (diplome) ravnopravne druge nagrade koje su izvan kategorija festivala. Plavi VAFI odnosi se na JUNIOR VAFI. PARTNER: Svake godine VAFI ima partnera kojeg kroz popratni program predstavlja.
Partner 5. VAFI-ja bit će Francuska, kolijevka animacije.
Više o festivalu pogledajte na linku