Projekt "Večer matematike"

Autor: Anita Polić, 3. 12. 2020.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Obzirom na neizvjesnu situaciju s koronavirusom i ove je godine održan projekt "Večer matematike", ali u digitalnom obliku uz bogat matematički sadržaj u programu Matific. Učenici su sudjelovali u zabavnim aktivnostima i otkrili često zaboravljenu zabavnu stranu matematike koja stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi. Razni digitalni sadržaji, poput Matific-a, dokazuju da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Projekt je održan tijekom cijelog tjedna od 30.11. 2020. do 4. 12. 2020. godine u jutarnjim satima  uz pridržavanje svih epidemioloških mjera i uputa koje su na snazi za boravak u učionicama naše škole.

I ove je godine sponzor Večeri matematike, Matific.

Matific je digitalni program za učenje i podučavanje matematike koji sadrži zadatke od predškolskog uzrasta do šestog razreda osnovne škole. Učenici, roditelji i nastavnici imaju tjedan dana pristup besplatnoj licenci u programu Matific za vrijeme provedbe projekta "Večer matematike". Ove godine, učitelji matematike, Tanja Lacmanović – Gulin i Anita Polić, te učiteljica razredne nastave Katica Olivari, prijavili su svoje učenike u Matificu, dobile profil i postale aktivnim sudionicima zanimljivih matematičkih igara tijekom cijelog tjedna.

Koliko su djeca bila motivirana za rad u tom programu, zajedno sa svojim roditeljima, pokazuju fotografije i njihovi rezultati učenja i sudjelovanja u logičkim matematičkim igrama.

Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima i mentorima na sudjelovanju u projektu.

Veselimo se budućoj suradnji!

Budite pozitivni da ostanete negativni!

Srdačan pozdrav!

Raspored zvona - sat 45 min

Raspored zvona - sat 40 min

UDŽBENICI ZA 2020./2021.