Obilježavanje Svjetskog dana misija

Autor: Jaka Vuco, 20. 10. 2018.

Povodom obilježavanja Svjetskog dana misija, u našoj školi, na satu vjeronauka, gost je bio pater Paul Karim, svećenik rođen u afričkoj državi Sierra Leone. Pater Paul je župnik u župama sv. Ivana Krstitelja Zablaće i sv. Nikola Mandalina. Član je redovničke zajednice spiritanci kojih u Hrvatskoj ima samo osam, a u Šibenik su stigli na poziv umirovljenog biskupa Ante Ivasa.

Učenicima 5.a , 5.b i 8.b, u radosnom ozračju, pjesmom i plesom pater Paul je dočarao radost koju misionari donose svojim angažmanom na različite načine i različitim ljudima. Sierra Leone je zemlja u kojoj ima 65% stanovništva muslimanske vjere, ali to misionare ne priječi da navještaju Evanđelje djelima i primjerom, te tako govore o ljepoti kršćanskog poziva i pripadnosti Isusu Kristu.

Naučio je pater učenike  i pozdravnu pjesmu, pjesmu upoznavanja, čuli su zanimljivosti o životu ljudi i radostima djece. Kada je on bio mali, rekao je pater Pul, da su dolazili u školu kako bi im misionari dali bombon ili čokoladu i na takav način ih pridobili da nešto u školi nauče, a i da ih zadrže što dulje…

Na kraju susreta učenici su dali prilog za siromašnu djecu i zamolili patra da pošalje ondje gdje zna da je potrebno.

PJESMA UPOZNAVANJA….

KELEMA, KELEMA AJAMA, KELEMA KELEMA JOOOO!

PAUL KELEMA AJAMA,

MARKO KELEMA AJAMA,

LUKA KELEMA AJAMA,

MARTA KELEMA AJAMA,

NIKO KELEMA AJAMA.

KELEMA, KELEMA, AJAMA, KELEMA KELEMA JOOOO!!!

« Studeni 2018 »

Osnovna škola Jurja Šižgorića Šibenik / Stjepana Radića 44 A, HR-22000 Šibenik / www.os-jsizgorica-si.skole.hr / ured@os-jsizgorica-si.skole.hr