Ana Buđanec - "Moja mama"

Autor: Ivana Rupić, 28. 11. 2013.

MOJA MAMA

Moja mama zove se Jelena. Niska je, ima poludugu kovrčavu kosu i mrzi nositi štikle. Ne smeta joj to što sam je prerasla. Nosi tajice ili traperice, a od majica nosi sve, osim onih s natpisima. Druži se s prijateljicama i kolegicama veoma često (većinom da razgovaraju ili da samo pričaju ). Kad razgovara telefono, to traje „100 godina“ (a onda se pita zašto je račun za telefon tako visok).

Ona voli gotovo sve životinje. Gotovo sve zbog toga što ne voli miševe, žohare i druge ružne bube , muhe i zmije.  Prije četiri godine udomili smo psa ( zove se Lina). Mama je vodi u šetnju samo kada pada kiša ili kad se meni ne da (što je vrlo često). Kad mazi Linu,  zove je čudnim nadimcima, npr. Bubice, Pesice, Mačkice (ovo Mačkice mi uopće nema smisla),Linice...

Čita puno knjiga ,a kad nađe neku zbilja zanimljivu, tako se udubi u čitanje da ne bi primijetila ni da kroz sobu proleti jednorog s probavnim smetnjama. Moja mama voli peći kolače i plesti. Ima puno kuharica i časopisa o kuhanju. Ako mi ne kupi nešto slatko, ja jednostavno uzmem veliku kuharicu ˝Kolači˝ i napravim si nešto ( naravno, mama mi mora malo pomoći). Kasnije, zajedno s tatom uživamo u slasnim kolačima. Mama se često šali sa mnom i tatom i svi se zajedno smijemo nekim našim šalama.

Volim svoju mamu, a i ona mene.

An@ Buđanec, 6.a