Nastava na daljinu - izostanci

Autor: Ivana Rupić, 31. 3. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji,
promatrajući nastavu na daljinu kroz protekla dva tjedna, vidljivo je da jedan manji broj učenika još uvijek nije potpuno ozbiljno shvatio nastavu na daljinu.
Učitelji su dužni pratiti učenike i voditi evidenciju o njihovu sudjelovanju i radu. Shvaćajući da svi učenici nemaju idealne tehničke uvjete, da postoje obitelji s više djece i da ne mogu svi u isto vrijeme biti u virtualnoj učionici, rok za prijavu u virtualnu učionicu, odnosno javljanje učitelju pojedinog nastavnog predmeta u učionici, je do 22 sata po uobičajenom rasporedu. Ukoliko učenik taj dan nije mogao doći do nastavnih materijala zbog tehničkih ili nekih drugih problema, uvijek se može javiti predmetnom učitelju ili svome razredniku.
Učenicima koji se ne prijave do tog roka evidentirati će se izostanci, a roditelji su u roku od 5 dana dužni opravdati izostankeučenika od njihovog povratka na nastavu. ukoliko već ranije nisu kontaktirali razrednika.
Do sada su učitelji vodili bilješke i davali povratne informacije učenicima o njihovom radu, a od sljedećeg tjedna početi će i ocjenjivanje učenika u e-dnevniku.
Svjesni smo da trenutna situacija nikome nije ugodna, nije se jednostavno na ovakve promjene u poučavanju i učenju  naviknuti brzo, različitih smo digitalnih kompetencija i učenici na različite načine uče. Ali, svima nama je zajednički cilj pružiti najviše koliko možemo u ovakvoj situaciji da bi djeca dobila kvalitetno obrazovanje i stekla potrebna znanja i kompetencije. Iz tog razloga vas sve molimo, vas drage učenike i poštovane roditelje, da vodite računa o redovitom pohađanju nastave i izvršavanju obveza.
U slučaju bilo kakvih problema kontaktirajte razrednike, predmetne učitelje. U aplikaciji Teams imate mogućnost privatnih poruka. Također, možete pisati na školski e-mail gdje ćete također dobiti brzu i kvalitetnu podršku.

Čuvajte sebe i druge!

Raspored zvona - sat 45 min

Raspored zvona - sat 40 min

UDŽBENICI ZA 2020./2021.