preskoči na sadržaj

Osnovna škola Jurja Šižgorića Šibenik

Login
 

Web stranice razreda

1. B razred (2017./2018)

4. B razred (2016./2017.)

Katalog udžbenika

 

Kalendar
« Siječanj 2018 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Prikazani događaji

Izvannastavne aktivnosti

 

Literarna skupina

Filmska skupina

Brojač posjeta
Ispis statistike od 2. 8. 2013.

Ukupno: 514191
Ovaj mjesec: 2941
Ovaj tjedan: 398
Danas: 398
LINKOVI

 

LIKOVNA KULTURA

 MoMA

KidsWorld

  

Mjesto na kojem možete pronaći e-udžbenike

od osnovne škole do fakulteta, ali i druge e-knjige i obrazovne e-sadržaje.

Prijavite se svojim AAI@EduHr elektroničkim identitetom.

DOKUMENTI
Učitavanje RSS feeda je završilo s greškom: 404
Kalendar 2017./2018.

Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Što je QR kod i odakle potječe ideja primjene u životu?
Autor: Anita Polić, 30. 12. 2017.

QR kod (eng. Quick Response Code) je mala slike koja može da sadrži bilo kakvu informaciju i vodi vas do nekog digitalnog sadržaja.

Može sadržavati neki tekst koji se odmah može pročitati, web adresu (URL) koji će vas odvesti do nekog sajta, informaciju o proizvodu, katalog proizvoda, biznis karticu, itd. 

QR kod je nastao u Japanu 1994. godine.

QR kod u nastavi matematike
Nastavna cjelina: Pitagorin poučak
Nastavna jedinica : Priprema pred pisanu provjeru znanja – uvježbavanje gradiva
Razred: 8.a i 8. B
Školska godina: 2017./2018.
Oblik rada: rad u heterogenim skupinama
 (5 radna centra x 4 učenika)
Cilj: potaknuti učenike na suradničko učenje i međusobno pomaganje, popularizirati matematiku drugačijim metodama rada, probuditi interes za matematikom i njegovati natjecateljski duh.
Potreban pribor: Ispisani QR kodovi, mobitel ili tablet s instaliranom QR code reader aplikacijom
Etape sata:
  1. UVODNI DIO SATA:
– formiranje radnih centara za rad u skupinama 5 x 4 učenika
  • Tehničke upute za rad: učenici unutar grupe podijele svojih osam zadataka, pomažu jedan drugome i natječu se da što brže riješe uz predočen postupak i točan rezultat.
 
  1. SREDIŠNJI DIO SATA:
  • svaki učenik samostalno u grupi riješi po dva zadatka, najbrža skupina s točno riješenim zadacima,  nakon učiteljeva provjeravanja, vrednuje se ocjenom odličan i svaki učenik nastavlja rješavati ostale zadatke
  • učenik s najviše riješenih zadataka u svojoj skupini postaje vođa skupine za završno prezentiranje rješenja ostalim skupinama
 
  1. ZAVRŠNI DIO SATA:
  • Vođa najbolje skupine izlazi pred ploču i glasno iznosi riješenja svih zadataka, a ostali provjeravaju točnost svojih rezultata
Za domaći uradak učenici uz pomoć iste aplikacije kreiraju svojih
5 QR kodova sa različitim zadacima vezanih uz istu nastavnu cjelinu i razmjenjuju ih sutradan u svom razredu. Svatko je dužan riješiti svoje kodirane zadatke i podijeliti ih prijateljima u razredu.
 
 
 
 
 
 
 




[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju