Ne zaboravimo Valentinovo

Autor: Davorka Bačić, 14. 2. 2017.

Ove smo godine  Dan zaljubljenih obilježili kratkim prigodnim programom  koji su osmislili naši učenici, nastavnice Hrvatskoga jezika te školska knjižničarka Marina Nikić-Delić od koje je potekla ideja za  izradu  čestitki prigodom ovog, nama svima dragog, blagdana.

Program  je započeo u školskoj knjižnici u 13.10 ( sedmi sat ) govorenjem ljubavne poezije.
Učenici 5.a razreda Franka Ćuklin, Marta Jurin i Dorian Zovko recitirali su pjesmu Prvo ljubavno pismo.
 Igrokaz, pod nazivom Zaboravljeno Valentinovo, izvele su Petra Bilić, Valentina Kalabrić i Nina Klarić, učenice 7.a razreda. Učenice su na svoj , spontan, mladenački način pokazale koliko im je važan današnji dan.
Nakon recitacije i igrokaza slijedio je, učenicima, najzanimljiviji dio, čitanje  čestitki i proglašenje tri najbolje. Od pristiglih 25 bilo je uistinu teško izabrati  tri najljepše čestitke.Osnovni kriteriji  za najbolje radove bili su orginalnost kako u slici tako i u tekstu.Također se inzistiralo na ručnoj izradi ( crtanje, lijepljenje...).
    Pokazalo se da naši učenici doista imaju puno ideja koje su vrlo zanimljive i kreativne.  Prva nagrada otišla je u ruke Magdalene Martinović, učenice 5.a razreda koja je i likovno i literarno najoriginalnije izrazila svoj doživljaj ljubavi. Drugonagrađena je Valentina Kalabrić ( 7.a ), a treće mjesto
 podijelili su Marino Kuzmić ( 5.a ), Luka Jerkin i Matej Živković, učenici 8.a razreda. Upravo ta tri treća mjesta potvrđuju činjenicu da je na nama bila teška odluka. Nakon proglašenja najboljih, uslijedilo je uručivanje simboličnih nagrada.
   Nadamo se da oni koji nisu nagrađeni neće biti puno razočarani jer će svoje čestitke uskoro vidjeti na panou u holu škole.

Foto: Luka Jerkin