Svjetski dan obitelji - 15.svibnja

Autor: Zorica Skroza, 15. 5. 2016.

Što znači obitelj?
Bez obzira na sve definicije svijeta, obitelj zapravo definiramo mi sami. Bez obzira što smatrali obitelji, ona se uvijek sastoji od dvije stvari: uspomena i bezgranične ljubavi

Međunarodni dan obitelji proglasili su Ujedinjeni narodi 1989. godine, a u svijetu je prvi put obilježen 15.05.1994. godine pod sloganom "Da obiteljski dan ne čine stvari nego srdačni odnosi roditelja i djece" kao odraz značaja što ga međunarodna zajednica pridaje obitelji kao temeljnoj jedinici društva.

Obitelj je temelj života pojedinca na kojem se grade pozitivne životne vrijednosti. Uređeni odnosi u obitelji daju pojedincu osjećaj sigurnosti,samopouzdanja i volje da upozna sve lijepe i pozitivne strane života

U današnje vrijeme, gdje obitelj vrlo često nema ni vremena ni uvjeta da se razvija u zajedništvu i toleranciji, jako je važno osvijestiti koliko je obitelj važna, koliko su nam važni naši roditelji, braća, sestre, djeca, bake, djedovi... Svi su oni dio svakog pojedinog ljudskog bića, svi su oni važni u razvoju osobnosti pojedinca, te što kvalitetniju, tolerantniju, povezaniju obitelj imamo, veće su šanse da ćemo odgojiti i kvalitetnije, tolerantnije i povezanije društvo.

Matija Bukić,6.b