Treće mjesto reportaži Time Capsule Filmske grupe na 53.reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Rijeci

Autor: Ivana Rupić, 4. 10. 2015.

U Rijeci je u subotu 3. listopada podjelom nagrada u šest kategorija zatvorena 53. revija hrvatskog dječjeg filmskog stvaralaštva. Ove godine Reviju je organizirao Hrvatski filmski savez i  Art-kino Croatia iz Rijeke.

Nagrade za najbolje filmove dodjelio je profesionalni žiri u sastavu Simon Bogojević Narath, Maja Flego, Boris Poljak, Aleš Suk i Slaven Zečević, a u istim kategorijama najbolje sudionike nagradio je i međunarodni dječji žiri.

Nakon Smotre hrvatskog školskog filma u Sinju i ulaska animiranog filma Dragi Vincente u Top 10, učenici Filmske grupe OŠ Jurja Šižgorića osvojili su treće mjesto u kategoriji TV reportaže na 53. reviji hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u Rijeci reportažom Time Capsule.

Na TV reportaži Time Capsule sudjelovali su:

Petra Bilić, 11

Ana Marija Blatančić, 11

Hana Ćuklin, 11

Iva Grubišić, 11

Valentina Kalabrić, 11

Nina Klarić, 11

Ana Skorić, 11

Marta Skorić, 12

Roko Skroza, 11

Karlo Vrančić, 12

Ideja da napravimo našu reportažu rodila se  kada je naša škola postala dio međunarodnog projekta Time Capsule 2014 – 2114. Odlučili smo izići na ulice našega grada i pitati ljude znaju li što je vremenska kapsula i što misle o njoj. Zabavili smo se slušajući mišljenja različitih ljudi našega grada. Zanimljivo je bilo saznati što bi ljudi stavili u svoje vremenske kapsule i gdje bi ih pohranili.

Mi smo u okviru naše škole odlučili pohraniti našu vremensku kapsulu u školski vrt. U  jednu veliku drvenu kutiju smo odlučili pohraniti : stare mobitele , CD-ove , videokazete , fotografije , bilježnice , krede , kalkulatore , satove , budilice ,…

Na kraju našeg projekta svi smo bili jako zadovoljni.

Petra Bilić, 11 godina

FIlm Dragi Vincente animirali su:

Laura Lovrić, 12

Lara Ljubić, 13

Ema Šiškovski, 12

Ana-Marija Petković, 11 (glavna animatorica)

Animirani film nastao je u sklopu međuškolskog projekta Upoznajmo umjetnike i njihova djela u kojem je sudjelovalo  pet škola iz Hrvatske. Na filmu smo radili cijelu školsku godinu u sklopu izvannastavnih aktivnosti. Animacijom zrna kave pokušali smo dočarati crteže Van Gogha koji je bio veliki umjetnik, a tako malo ljudi ga je shvaćalo i voljelo. Ja sam bila glavna animatorica u filmu za koji je trebalo puno strpljenja i kreativnosti.

Dragi Vincente, nisu te razumjeli, ali zato ja jesam.

Ana – Marija Petković, 11 godina

Filmovi OŠ Jurja Šižgorića nastavljaju svoju turneju diljem zemlje. Nakon Smotre hrvatskog školskog filma u Sinju i 53. revije filmskog stvaralaštva djece, filmaši su pozvani na Međunarodni Dubrovnik film festival od 15. – 18. listopada 2015. gdje je animirani film Dragi Vincente prošao selekciju i uvršten u prikazivački program Festivala.

Više na linkovima: