Ispričat ću ti priču i Dragi Vincente na Smotri hrvatskog školskog filma u Sinju

Autor: Ivana Rupić, 20. 9. 2015.

Smotra hrvatskoga školskoga filma, na kojoj je prikazano 49 filmova, radova učenika osnovnih i srednjih škola, održana je u Sinju  od 16. do 18. rujna 2015. godine. U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje Smotra je održana u Gradskom kinu Sinj, a škola domaćin bila je Osnovna škola Ivana Lovrića, Sinj.

Državno izborno povjerenstvo pozvalo je na smotru 49 filma koja su napravili filmske i videodružine iz  osnovnih i srednjih škola. Iako su većinom prevladali igrani i dokumentarni filmovi, nekoliko škola predstavilo se i s animiranim i eksperimentalnim filmovima.

Program Smotre obuhvatio je filmsko i videostvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola te stručne razgovore i okrugle stolove s voditeljima i učenicima - članovima filmskih i videodružina. Prosudbeno povjerenstvo radilo je u sastavu: Krešimir Mikić (filmolog), Istvan Filakovity (filmski redatelj), Neven Hitrec (filmski redatelj), Miran Miošić (filmski montažer i profesor.

Naša filmska skupina sudjelovala je na Smotri sa dva filma: Ispričat ću ti priču (igrani) i Dragi Vincente (animirani).

Zadaće Smotre su razvijanje kritičkih i kreativnih vještina učenika i razvijanje sposobnosti, pristupa, raščlambe, vrednovanja i slanja poruke posredstvom filma.

Filmovi na smotri se ne vrednuju prvim drugim i trećim mjestom već se ističe deset najzapaženijih filmova. Naš animirani film Dragi Vincente je zauzeo svoje zasluženo mjesto na ljestvici Top 10.

Na Smotri u Sinju je sudjelovao dio filmske ekipe filma Ispričat ću ti priču (Valentina Kalabrić, 6.a; Nina Klarić, 6.a; Marta Skorić, 7.a) i animiranog filma Dragi Vincente (Ana-Marija Petković, 6.a).

Čekaju nas još dva festivala!  Revija filmskog stvaralaštva djece u Rijeci od 30. rujna – 3. listopada 2015 i DUFF (Međunarodni Dubrovnik filmski festival) od 15. – 18.listopada 2015.na kojima se prikazuju naša tri filma.

FIlmove možete vidjeti ovdje:

Ispričat ću ti priču

Dragi Vincente

Dragi Vincente from Filmska grupa OŠ J.Šižgorića on Vimeo.

Time Capsule